Wstęp

1. Wstęp

TOP NEXT


1.1. Informacje o grupie pl.sci.kosmos

Grupa dyskusyjna pl.sci.kosmos powstała 2 grudnia 1997 r.
Jej tematykę określono następująco:

Grupa poświęcona zagadnieniom kosmosu (dłuższa nazwa - wszechświat) - czyli przestrzeni otaczającej naszą planetę - i wszystkiemu, co się z nią wiąże. Tu będzie można porozmawiać o najnowszych odkryciach w tej dziedzinie, podyskutować o powodzeniu czy niepowodzeniu różnych misji kosmicznych. Tu znajdą rownież swoje forum astronomowie i fizycy, chcacy podyskutowac o fizycznej czy chemicznej istocie ciał niebieskich, ich strukturze, prawach, którymi rządzą się różne kosmiczne obiekty, teoriach i hipotezach tej dziedziny nauki. Tu będzie można zastanowić się nad różnymi formami pokonywania wielkich przestrzeni i eksploracji zastałych tam planet. Będzie można też podyskutować na temat historii kosmosu i jej wielkich przedstawicielach, od Kopernika, przez Gagarina, aż do Wolszczana. Bedzie można rownież rozmawiać o literaturze tematu. Czyli wszystkiego po trochu, ale wszystko związane tematycznie z kosmosem. W przyszłości, o ile bedzie zapotrzebowanie, bedzie można pomyśleć o bardziej specjalistycznych grupach w hierarchii pl.sci.

Obecnie istnieje podgrupa zajmująca się tematyką SETI - pl.sci.kosmos.seti.

Tematy zabronione:
wszystkie niezwiązane z kosmosem, w szczególności te podpadające pod pl.misc.paranauki. Dyskusje mogą zahaczać o tematykę grup poświęconych historii, fizyce, chemii - dopóki dotyczą kosmosu.

1.2. Źródła danych

Dane umieszczone w Bazie pochodzą głównie z archiwum grupy pl.sci.kosmos. Część z nich, w dziale "Astronomia", pochodzi z FAQ opracowanego przez Tomasza Kwiatkowskiego, a niektóre informacje w dziale "Przydatna Fizyka" zaczerpnięto z archiwum grupy pl.sci.fyzyka i z jej FAQ. Posiłkowano się też danymi ze światowych grup news: sci.space*.

Niektóre materiały poddano niezbędnej korekcji stylistycznej, skróceniu lub uzupełnieniu w stosunku do opublikowanego oryginału.

W pozostałych przypadkach materiały są dziełem autorskim współtwórców Bazy.

1.3. Zasady wykorzystywania informacji

Opublikowana wiedza zawarta w "Bazie Wiedzy o Kosmosie", zwanej w skrócie Bazą, może być traktowana jako "wspólne dziedzictwo intelektualne". Dozwolone jest cytowanie, powoływanie się, czy też przedruk.

Zostawiamy jednak sobie prawo do tego, aby w przypadku wykorzystywania "bez przetworzenia" wiedzy tu zgromadzonej, podawać informacje o źródle - czyli o Bazie, jako URL lub nazywając go "Baza Wiedzy o Kosmosie grupy pl.sci.kosmos".
TOP NEXT


Aktualizacja: 2004-02-22 00:14
FAQ-System 0.4.0, HTML opublikowal: (STS)